KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378041
nr 1437 8041
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, "Söder om Landsvägen". Signerad. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 december 2021
kl 18:05:48
8/12 12:59:51
100 kr
13/12 18:00:48
Axel Hamborn
Läs mer om Axel Hamborn